Ungdom

Ungdom

Samtliga Ungdomslag har sina respektive sidor under laget.se – ÖSK UNGDOM Handboll

Intresserad av att börja spela handboll i Örebro?

Kolla under respektive födelseår för att hitta kontaktuppgifter till huvudtränarna för de olika lagen.

2001-2002

2003-2005

2006-2008

2009-

  • Pojkar-03
    Hemsida
  • Tränare: Rickard Vestman – rickardvestman@gmail.com073-6636141

  • Pojkar-04
    Hemsida
  • Tränare: Per Markoff – per-erik.markoff@wuerth.se070-3743378

  • Pojkar-05
    Hemsida
  • Tränare: Johan Wiklund – johan.wiklunad@orebro.se070-3653682

  • Flickor-03
    Hemsida
  • Tränare: Thomas Persson – thomas.a.persson@orebro.se070-3399126

  • Flickor-04/05
    Hemsida
  • Tränare: Sandra Björck – sandra_924_@hotmail.com070-3995721

  • Pojkar & Flickor-06
    Hemsida
  • Tränare: Johan Bornerud – johan.bornerud@telia.se070-1912047

  • Pojkar & Flickor-07
    Hemsida
  • Tränare: Therese Lindberg – therese77.lindberg@gmail.com070-7208287

  • Pojkar & Flickor-08
    Hemsida
  • Tränare: Anders Edfeldt – anders.edfeldt@oru.se070-5103009

  • Idrottsskola
    Hemsida
  • Tränare: Zivko Kokic – zivko.kokic@oskungdom.se019-209558